Zapraszamy do wypróbowania naszej aplikacji

Szanowni Państwo!

Zapraszamy do skorzystania z propozycji darmowego badania klientów metodą NPS.

Szczegóły promocji:

Proponujemy Państwu możliwość skorzystania z darmowego badania klientów lub pracowników Państwa firmy wykorzystując naszą aplikację. Do skorzystania z naszego narzędzia wystarczy urządzenie mobilne (tablet lub smartfon) oraz dostęp do internetu. Po ustaleniu szczegółów, takich jak skryptu badania oraz ramy czasowe będą Państwo mogli przystąpić do realizacji badania

Wyniki badań pozwalają poznać oczekiwania klientów, co w dłuższej perspektywie przyczyni się do wzrostu dochodów. Nie czekaj i skorzystaj z naszych usług już dziś! 

Czytaj więcej: Zapraszamy do wypróbowania naszej aplikacji

8 zachowań, których należy unikać w pracy

Karierę można sobie zniszczyć na różne sposoby – nie trzeba od razu naubliżać szefowi czy przyczynić się do utraty kluczowego klienta, by droga do awansu zamknęła się przed nami na długi czas. Nie ważne jak utalentowanym pracownikiem jesteś i jak duże są twoje osiągnięcia – poniższe zachowania zawsze będą stawiały Cię w negatywnym świetle.

Czytaj więcej: 8 zachowań, których należy unikać w pracy

Co może dać telepraca?

Telepraca jest jedną z najpopularniejszych form zatrudnienia w ostatnich latach. Wiele aspektów życia codziennego przenosi się dzisiaj do sieci, również praca. Dotychczasowe stanowiska pracy w postaci tradycyjnych biurek mogą zamienić się w komputery i laptopy znajdujące się w domowym zaciszu. Czym charakteryzuje się telepraca?

Czytaj więcej: Co może dać telepraca?

Jak szukać pracy? Przedstawiamy narzędzia, które Ci w tym pomogą

Nasz Partner InterviewMe.pl stworzył ciekawe i bardzo praktyczne zestawienie, które kompiluje najskuteczniejsze metody szukania pracy.

Czytaj więcej: Jak szukać pracy? Przedstawiamy narzędzia, które Ci w tym pomogą

Sukces zawodowy a charakter pracownika

Psycholodzy od lat zajmują się tematem wpływu naszej osobowości na życie zawodowe. Warto być świadomym posiadanych cech. Pozwala to na kierowanie swoją karierą.

Każdy z nas dysponuje pewnym zespołem cech charakteru, w jaki zostaliśmy wyposażeni przez naturę.Pracanad sobą, w ramach rozwoju osobistego, może niektóre cechy uwypuklić, inne zniwelować. Niewiele jednak osób decyduje się napracę nad swoim charakterem. Tymczasem, jak się okazuje, to on właśnie ma olbrzymi wpływ na to, jak daleko zajdziemy w życiu zawodowym.

Nie perfekcjonista, nie optymista, ale… realista!

Dlaczego nie perfekcjonista? Wydaje się, że to właśnie ludzie nadzwyczaj dokładni są idealnymi kandydatami, najbardziej pożądanymi przez pracodawców. Nic bardziej mylnego. Osoby, które w swoichdziałaniachdążą do perfekcji, pozornie są atrakcyjnymipracownikami, gdyż kojarzą się z dokładnością i starannością wykonywanych zadań. Jest to oczywista zaleta. Jednak należy pamiętać o tym, że tego rodzaju pracownicy zazwyczaj wielokrotnie powtarzają tę samą czynność, zdecydowanie dłużej niż inni pracują nad swoim zadaniem, a w konsekwencji mogą być mniej efektywni w oczach samego pracodawcy. Z pewnością, w przypadku realizacji jednostkowych, dużych lub specyficznych projektów, perfekcjoniści doskonale się sprawdzają. Jednak codzienność wielu tradycyjnychfirmpokazuje, że dokładność tych osób może opóźniać pracę, narażając tym samym firmę na straty.

Optymiści pozornie są wymarzonymi współpracownikami. Z całą pewnością nie da się przecenić ich zdolności do wsparcia i odnajdywania dobrych stron, nawet w najgorszych sytuacjach zawodowych. Jednak w przypadku realizacji wielu projektów, zbytni optymizm bywa zgubny. Może prowadzić bowiem do dotkliwej porażki, w efekcie której nawet najlepszy argument nie pomoże, jeśli doprowadzi ona do upadku firmy i zwolnień pracowników.

Jakich pracowników więc najchętniej szukają pracodawcy? Realistów. To oni bowiem są najbardziej elastyczni, potrafią radzić sobie w różnych sytuacjach, a ich trzeźwaocenasytuacji i podjęte działania mogą niekiedy uratować przedsiębiorstwo od bankructwa.

Typy zawodowe

Każdy z nas jest inny, a w związku z posiadanym charakterem i umiejętnościami możemy się realizować zawodowo w różnych miejscach. Warto skupić się więc na tym, co robimy najlepiej. Naukowcy wyróżniają różne osobowości zawodowe i jak się okazuje, to, że ktoś ma inny charakter, wcale nie znaczy, że będzie gorszym pracownikiem. Tajemnica sukcesu zawodowego, polegającego na osiąganiu wybitnych wyników w swojej pracy, która dodatkowo sprawia satysfakcję, to zbieżność wykonywanego zawodu z predyspozycjami osobowościowymi.

Zgodnie z Teorią Hollanda istnieją więc kilka różnych typów zawodowych. Typ konwencjonalny ceni sobie porządek i bezpieczeństwo, dlatego też preferuje zawody związane, np. z danymi oraz ich porządkowaniem. Typ realistyczny natomiast reprezentują zwykle osoby nastawione na działanie, które aktywnie, przy użyciu dostępnych maszyn i środków lubią realizować swoje zadania. Co ciekawe cenią one sobie pracę fizyczną. Innym zupełnie charakterem odznacza się typ artystyczny, który lubi bujać w obłokach, podchodzić do realizowanych zadań kreatywnie i nieszablonowo. W pracy zazwyczaj dąży do tego, aby wykorzystywać swoją wyobraźnię orazumiejętnościtwórcze. Osoby, które skupiają się na zrozumieniu świata, dogłębnie analizując wiele zjawisk, któreceniąwiedzę, badania, odkrycia nauki, są też niejednokrotnie twórcami teorii naukowych reprezentują typ badawczy.

Źródło: „Czasopismo Charaktery” , Joanna Niemyjska- Zielona Linia 19524, Centrum Informacyjno-Konsultacyjne Służb Zatrudnienia

 

Badania NPS

NPS

Nasz adres

Direction Group Poland Sp. z o.o.
ul. Andersa 38, IV piętro
15-113 Białystok
woj. podlaskie

Dane kontaktowe

tel. 85 662 37 40
fax. 85 662 37 41
www.directiongroup.pl
nps@directiongroup.pl
biuro@directiongroup.pl

Dojazd

Nasi Partnerzy

Copyright © Direction Group Poland 2021

Przejdź do góry